Monday, June 1, 2015

Konferences “DOC Riga 2015” atskaņās

Turpinot pārbaudītas vērtības, aprīļa sākumā jau 11. reizi Rīgā norisinājās jauno zinātnieku un pētnieku konference “Developments in Optics and Communications 2015” (DOC Riga 2015), pulcējot jauniešus gan no Latvijas, gan Polijas, Dānijas, Krievijas, Armēnijas, Vācijas, Itālijas un Gruzijas. Konference norisinājās trīs dienas, apvienojot domubiedrus redzes zinātnes, biofotonikas, lāzerfizikas un spektroskopijas jomās.

11133806_677260822399417_421006555140888255_n.jpg
DOC Riga 2015 dalībnieki konferences noslēgumā
Katrā no norises dienām bija iespēja dzirdēt gan pašmāju, gan ārzemju lektorus, tai skaitā Prof. Dr. Pablo Artal no Spānijas, kas iepazīstināja klausītājus ar jaunākjiem sasniegumiem redzes zinātnē (“Cilvēka acs kā spēcīga optiskā sistēma”), Prof. Dr. Lise Lyngsnes Randeberg no Norvēģijas, kura aktualizēja neinvazīvās diagnostikas attēlošanas metodes medicīnā (“Kā optiskās īpašības ietekmē gaismas pārvietošanos audos un kuri parametri ir jāņem vērā, strādājot laboratorijā”).

lektori.png
Vieslektori. No kreisās: L.L. Randeberg un P. Artal
Visas “DOC 2015” dalībnieku uzstāšanās vērtēja bargā žūrija, atzīstot Tatevik Chalyan no Armēnijas par labākās runas autori, savukārt Andri Bērziņu no Latvijas par labākā plakāta autoru. Laureāti katrs ieguva 50.00 € naudas balvas. Apsveicam uzvarētājus un novēlam panākumus zinātniskajā darbībā arī turpmāk!

Konferences dalībnieks, eksakto, dabaszinātņu un materiālzinātņu students no Gruzijas Javakišvili Tbilisi Valsts universitātes Vitali Gogoberidze atzina, ka piedalījies zinātniskajā konferencē jau astoto reizi, bet šī viņam likusies viena no labākajām konferencēm. Viņa pētnieciskā darbība doktorantūras ietvaros ir saistīta ar nano-struktūru pētījumiem, uzsverot, ka optiskā litogrāfija ir visizdevīgākais veids, lai radītu periodiskas nano-struktūras. Vitali priecājās: “Konference ir harmoniski apvienojusi gan informatīvu, gan izklaidējošu programmu. Rīga ir visskaistākā Eiropas pilsēta, ko līdz šim esmu apmeklējis.”

Arīdzan Tatevik Chalyan dalījās savos iespaidos. Šobrīd viņa ir 1. gada doktorantūras studente Trento Universitātē Itālijā. Taču savu zinātnisko karjeru un mācības aizsākusi Jerevānas Valsts universitātē Armēnijā, studējot nelineāro optiku. Jau maģistra studiju laikā 3 gadu garumā Tatevik uzsākusi strādāt uzņēmumā par lāzeru inženieri, kur darbs bija saistīts ar lāzeriem, jo īpaši rezonatoriem, viļņu optiku un fotoniku. Tomēr pagājušogad Tatevik nolēma turpināt doktorantūru ar pētījumu, kas saistīts ar gredzenveida rezonatoriem, taču galvenokārt strādā ar biodetektēšanu un uz mikrogredzenošanu balstītām detektēšanas platformām; tēma ir “Uz Si balstītie optiskie biosensori”. Kopumā Tatevik jau piedalījusies 5. konferencē, taču daudzās biju arī kā organizatore. 

Viņa atzīst: “”DOC Riga 2015” bija ļoti labi organizēta konference, jo īpaši labs bija organizatoru komandas darbs. Kopumā man patika, kā bija organizētas konferences sekcijas, plakātu sesijas, veids. kāda tika jautāti jautājumi, pauzes un sociālās aktivitātes. Man patika, kā bija sagatavotas tēžu grāmatiņas. Konferencē valdošā atmosfēra bija perfekta. Es satiku daudz jaunu draugu, kā arī dibināju jaunus zinātniskos kontaktus. Esmu apmierināta ar Rīgā pavadīto laiku. Rīga bija ļoti jauka pilsēta ar skaistu arhitektūru. Es esmu ļoti pateicīga par iegūto labākās runas balvu. Biju ļoti priecīga par apbalvojumu, jo tas parādīja, ka biju paveikusi labu darbu, un klausītāji novērtēja manu veikumu.”

11072051_676592229132943_3228790719305574344_n.jpg
Dalībnieki plakātu sesijā. No kreisās: Tatevik Chalyan un Vitali Gogoberidze
Konferences dalībnieki ne vien dalījās savā veikumā, iepazīstinot ar zinātniskajiem pētījumiem gan runas prezentācijās, gan posteru sesijās, bet arī nepiespiestā gaisotnē un neformālās sarunās pavadīja laiku ar kolēģiem, piedaloties atklāšanas pasākumā, ekskursijā un fotoorientēšanās pasākumā Vecrīgas ielās, kā arī galu galā atvadu pasākumā.

dalibnieki.jpg
Dalībnieku aktivitātes konferences laikā
Sakām lielu paldies Latvijas Universitātes SPIE Studentu nodaļai, OSA Latvijas Studentu nodaļai, Latvijas Universitātes “Young Minds” sekcijai, uzņēmumam “OPTEK”, Latvijas Amerikas acu centram, ar kuru atbalstu tapa konference. Tāpat īpaši pateicamies galvenajiem organizatoriem - Martai Laņģei un Jānim Šmitam, kā arī organizatoru komandai - Elzai L. Liniņai, Matīsam Lācim, Ingai Saknītei, Mārtiņam Zeidakam, Inesai Feruļovai, Jānim Zaharānam, Lāsmai Asarei, Arturam Bundulim, Brigitai Zuterei, Artūram Ciniņam, Ilzei Ošiņai un Varim Karitānam, ar kuru nebeidzamo entuziasmu un neizsīkstošo pozitīvās enerģijas lādiņu tika veikti diženi un radoši darbi.
Uz tikšanos konferencē 2016. gadā!

No comments:

Post a Comment